Лиде на Венко ја сруши рап сцената со песна за министерот-„Ме викаат Лиде манекенко, а јас велам неее, јас сум Лиде на Венко“!

Македонската јавност Лиде Лиле ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, денес на својот официјален ЈуТјуб канал објави песна со наслов „Лиде на Венко“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here