29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВМРО го истакна својот кандидат за градоначалник на општина Дебрца

ВМРО го истакна својот кандидат за градоначалник на општина Дебрца

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ ,Антонијо Милошоски, денеска на прес-конференција објави нови кандидати за градоначалници на претстојните избори.

Во општина Дебарца кандидат за градоначалник ќе биде Саше Силјановски, актуелен претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ Дебрца.

Станува збор за 10 кандидати. Јован Тозиовски – Ресен Билјана Проеска – Крушево Николчо Стојменовски – Делчево Борче Спасовски – Ранковце Ѓорѓе Божинов – Ново Село Славе Андонов – Василево Саше Силјановски – Дебрца Митко Јанчев – Кавадарци Борчо Коцев – Зрновци

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...