Џими не се откажува лесно, повторно се кандидира за градоначалник

Симон Поликарп – Џими повторно се кандидрал за градоначалник на Штип пред истекот на рокот пропишан од Државната изборна комисија, објави ТВ Алфа.

Штипјанецот со нигериско потекло беше кандидат на Интегра за градоначалник на Штип на минатите вонредни локални избори во градот под Исарот што се одржаа пред една година.

Џими живее во Штип во изминатите неколку децении и беше еден од петтемина кандидати.
Извор: Инфомакс

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here