24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: Не сум циркузант, се вакцинирав иако имам голем број на антитела

Мицкоски: Не сум циркузант, се вакцинирав иако имам голем број на антитела

Денешната анкета на Брима е платена околу 120.000 евра со владини пари преку тендер. Чувството на терен е дека победата на опозицијата, не е доведена во прашање. Ние нудиме нов квалитет и не сме исти. Убеден сум дека граѓаните ќе препознаат нешто ново, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во тв дуел на емисијата „Само вистина“.

Во однос на прашањето за вакцинацијата и кога точно се имунизирал, тој вели дека не е циркузант, туку човек кој решил да се имунизира како што треба и покрај тоа што имал висок број на антитела во организмот.
Не сакам да бидам како оние циркузанти, кои што се дел од вашиот тим во модуларните болници и да се вакцинирам пред камери, потенцира Мицкоски.

Пишува:Локално

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...