19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветЗа неа корона вирусот бил измислен, ама завршила на респиратор

За неа корона вирусот бил измислен, ама завршила на респиратор

Британската манекенка Холи Мекгваер два пати била на чекор до смртта пораид коронавирус, а лекарите ѝ дале само 15 отсто шанса да преживее кога ја приклучиле на респиратор.

Холи претходно била антиваксер.

„Бев анти-ваксер, не сакав да се вакцинирам, но сега сум убедена дека ковидот е вистински“, рекла таа за „Мирор“.

Таа признала дека одбивала да верува дека има коронавирус сѐ додека не завршила во болница, каде поминала повеќе од три недели, од кои две била во кома на респиратор.

Мојот сопруг беше подготвен за најлошото. Ја повика мајка ми и плачеше велејќи дека мисли дека нема да се извлечам.

„Многу од моите пријатели беа анти-ваксери, тие се залагаа против вакцината, а и јас ги слушав. Зборуваа дека со години нема да знаеме дали вакцината е сигурна, а гледајќи ги вестите од дома, Владата не ме убеди во спротивното.“

– Сега навистина се каам. Бев глупава. Откако се заразив, беше ужасно, ме погоди како камион. Само вакцинирајте што е можно поскоро – рекла Холи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...