22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаРепрезентацијата на Лихтенштајн ќе биде посилна за најискусниот играч, утре македонските фудбалери...

Репрезентацијата на Лихтенштајн ќе биде посилна за најискусниот играч, утре македонските фудбалери во трка по три поени за СП

Maкедонската фудбалска репрезентација утре игра против Лихтенштајн на гости, а потоа дома ја пречекуваме Германија. Репрезентацијата на Лихтенштајн ќе биде посилна за најискусниот играч и поранешен капитен Мартин Бухел за мечот со Македонија, што ќе се игра задутре на „Рајнпарк“ во Вадуз од 20.45 часот.

Популарниот Поло, како што му е прекарот на 34-годишниот репрезентативец на Лихтенштајн, нема играно за националниот состав оваа година откако пред повеќе од шест месеци се повреди.

Сега е подготвен за настап, па од селекторот Мартин Штокласа зависи дали ќе биде стартер или ќе почне на клупата за резерви.

Мартин Бухел е играчот со најмногу настапи во репрезентацијата на Лихтенштајн од активните фудбалери и досега има одиграно 88 натпревари.

Тој беше и капитен на Лихтенштајн, но по повредата и неговото отсуство, капитенската лента ја презеде Николас Хаслер.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...