22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаВозач на автобус натепал 75-годишен скопјанец

Возач на автобус натепал 75-годишен скопјанец

Полицијата соопшти дека 75-годишен скопјанeц бил физички нападнат од возач на приватен автобус.

Настанот се случил вчера кога во 14.20 часот Б.Д.(75) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Ѓорче Петров бил физички нападнат од едно лице кое управувало приватен автобус со број 11.

Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...