9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаКичеец добил шест месеци затвор за сообраќајката која ја предизвика во близина...

Кичеец добил шест месеци затвор за сообраќајката која ја предизвика во близина на Стража, а загина едно лице

Зоран Милески Кичеец осуден за случајот Рекет кој учествуваше во сообраќајна несреќа за време на отсуство од затвор во која загина едно лице, и за овој случај се спогодил.

Кичеец добил шест месеци затвор за сообраќајката која ја предизвика во близина на Стража, а загина едно лице, објави „А1он“.

Оваа казна му е изречена врз основа на спогодба која ја склучи со Обвинителството, а ја прифати надлежниот суд. Од Обвинителството за „А1он“ велат дека е констатирано дека тој претекнувал возила на полна летна, за што признал вина и изразил жалење за кривичното дело. Токму ова е олеснителната околност поради која е склучена и спогодба.

Според обвинителството биле земени предвид сите околности и резултатите од извршените вештачења.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...