22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСообраќајката кај Мавровка направи километарски колони во Скопје, има и повредени !!

Сообраќајката кај Мавровка направи километарски колони во Скопје, има и повредени !!

Сообраќајка во близина на „Мавровка“, четворица полесно повредени
Попладнево имаше сообраќајна несреќа во близина на „Мавровка“ со четири повредени лица, а во несреќата учествувале пет возила.

Вечерва метеж во центарот, а особено на крстосницата кон улицата Водњанска.

Таму е Сања Трајковска- Ставров.

Каква е сега состојбата и на што се должи метежот?

Целосниот извештај погледнете го во видеото.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...