19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведен 20-годишен стружанец кој украл автомобил

Приведен 20-годишен стружанец кој украл автомобил

Приведен e разбојник кој украл автомобил, а возилото е вратено на сопственикот, информираат од МВР.

„Вчера во полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Р.Р.(20) од Струга. За него бил распишан централен распис, поради сомнение дека на 22.12.2021 во Скопје одзел патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Н.Б.(33) од с.Крушопек, скопско. Во полициската станица тој го признал делото. Возилото му било одземено и вратено на сопственикот“, наведуваат од полицијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација се врати со 10 златни, 7 сребрени и 11 бронзени медали , ...

М.Т.Т.Ф. од “ГРАН ПРИ Српски Соко 2024” Зорник, Бих се врати со 10 златни, 7 сребрени и 11 бронзени медали , 2 Пехари за...