6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаСветУапсен началникот на полицијата во Нови Сад, Слободан Малешиќ

Уапсен началникот на полицијата во Нови Сад, Слободан Малешиќ

Шефот на новосадската полиција генерал Слободан Малешиќ е уапсен синоќа, потврдија за Телеграф.рс од Обвинителството за организиран криминал.

Тој беше уапсен заедно со уште три лица.

Според нашите информации, Малешиќ синоќа околу 20 часот како граѓанин бил донесен во Обвинителството за организиран криминал. Откако ја дал изјавата, му е одредена мерка притвор поради кривично дело тргување со влијание, jaвува Телеграф.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...