13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСлавјанка: Нека ни е честита третата годишнина од членството во Алијансата!

Славјанка: Нека ни е честита третата годишнина од членството во Алијансата!

Нека ни е честита третата годишнина од членството во Алијансата!

Денес гордо велиме дека Ние сме НАТО, затоа што знаевме да бидеме храбри, знаевме да донесеме вистински одлуки, кои беа донесени во вистинско време.

📍Во изминатите 74 години НАТО се покажа како гарант на стабилноста во евроатлантската област. И токму затоа сите ние заедно треба да вложуваме во развојот на Алијансата за да можеме заедно и колективно да ги одвраќаме и да се одбраниме од заканите по безбедноста на членките на Алијансата.

Армија денеска се модернизира и развива со забрзано темпо. После долги години неинвестирање во одбраната, денеска сме во чекор со нашите НАТО-сојузници.

Припадниците на Армијата, оние кои секогаш и секаде се први, оние кои имаат сила, волја и мотив да му помогнат на секој граѓанин на нашата татковина, заслужено ќе работат со нова, најсофистицирана, најмодерна опрема. Секој денар вложен во Армијата и нејзините припадници е влог во нашата иднина, во нашата држава, а така ќе биде и во иднина.

👏Ние сме безбедни, ние сме сигурни! Ние сме НАТО!
#ЗаедноПосилни

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...