13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЕдна ученичка е повредена, откако падна таван во училишните тоалети во средното...

Една ученичка е повредена, откако падна таван во училишните тоалети во средното медицинско училиште во Битола.

Една ученичка е повредена, откако падна таван во училишните тоалети во средното медицинско училиште во Битола.

Иако тоалетите биле реконструирани пред неколку години, на горниот кат имало протекување. Формирана е општинска комисија која извршила увид во училиштето.

Ученичката е исплашена и со родителите е во Клиничка болница, каде се прават испитувања поради болки во раката, информираат од општината.
telma

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...