7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаБорко за Перо: Се слушаат муабети дека пие и користи бели прашкасти...

Борко за Перо: Се слушаат муабети дека пие и користи бели прашкасти материи, не сакам да биде идол на моето дете

Борко Ристовски во гостување на видео подкаст, повторно распали против првиот човек на КФМ, но овој пат многу подиректно.

„Со Перо Антиќ не сум имал никаков контакт, проблем или конфликт. Како спорист е врвен кошаркар. Стигна до НБА, секоја чест и дај боже да имаме уште 10 спортисти како него, но кога стана претседател ка КФМ викам супер после Пеце пак ќе дојде спортист. Неговата прва одлука со најголема букви да стави Северна Македонија. Ниту една друга федерација го има сменето тоа. Тоа го направи за да се упика на власта.

Потоа се слушаа работи низ град што ги правел. Излага, пие, користи бели прашкасти материи. Супер, нека користи тоа е право на избор, но ти си претседател на КФМ. Ти можеш да се тргнеш од таму па прави што сакаш. Додека си таму сносиш одговорност, деца те гледаат, идол си. Имаш функција со која треба да обединуваш и да си пример за општеството. Не заслужува да му биде идол на моето дете. Инаку се сретнавме во Сити Мол и не сакам да бидам во друштво со такви ликови“.

ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...