21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПазарџии од Ченто претепале малолетник кој украл тренерки од тезга

Пазарџии од Ченто претепале малолетник кој украл тренерки од тезга

Неколку граѓани претепаа малолетник крај затворениот пазар во населбата Ченто во Скопје откако тој се обиде да украде тренерки од една од тезгите.
Момчето разгледуваше по тезгите и во еден момент грабна тренерки и почна да бега. Продавачите од пазарот и неколку минувачи го фатија и почнаа да го тепаат со тупаници и клоци.

Еден од минувачите ги оттргна од момчето и ги предупреди дека не смеат да тепаат малолетник и треба да пријават прво во полиција.
Извор: A1 on

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...