7 C
Ohrid
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Спорт Роденденско изненадување за Пандев, соиграчите го кренаа во раце (ФОТО)

Роденденско изненадување за Пандев, соиграчите го кренаа во раце (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска го прослави својот 36 роденден, а соиграчите од Џенова на интересен начин го одбележаа моментот.

На денешниот тренинг на Џенова, славеникот Пандев беше во центарот на вниманието.
На почетокот од тренингот, соиграчите го кренаа Македонецот во раце и го фрлаа во воздух.
РЕКЛАМА
- Реклами -