Роденденско изненадување за Пандев, соиграчите го кренаа во раце (ФОТО)

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска го прослави својот 36 роденден, а соиграчите од Џенова на интересен начин го одбележаа моментот.

На денешниот тренинг на Џенова, славеникот Пандев беше во центарот на вниманието.
На почетокот од тренингот, соиграчите го кренаа Македонецот во раце и го фрлаа во воздух.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here