15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветЈа закопал мртвата мајка во гаража поради високата пензија

Ја закопал мртвата мајка во гаража поради високата пензија

Рано утрината српската полиција откри тело на жена родена 1935 година, закопано во гаражата од семејниот дом на улица ,,Доментиева“ на Дедиње во Белград.

Како што јавува РТС, се претпоставува дека синот, роден 1966 година, ја закопал тука починатата мајка, поради користење на нејзината пензија која била висока.

Жената умрела од природна смрт, пишуваат срспките мдиуи.

Инаку, овој бизарен случај го пријавила снаата на закопаната жена.

Таа отишла во полиција и кажала дека нејзиниот сопруг не ја пријавил смртта на сопствената мајка, а телото го закопал во гаражата.

Сторителот е уапсен,а во полиција првично изјавил дека мајка му починала на 11 октомври, но дека тој решил да ја закопа во дворот дури на 20 октомври.

Соседите изјавиле дека не ја виделе жената повеќе од еден месец, а нејзиниот син бил невработен.

Еспресо.рс открива дека несреќната жена примала странска пензија наследство од нејзиниот сопруг во висина од 1.700 евра.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...