11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаЗабаваКоја професија има најмногу секс -Архитекти, фризери, новинари... Истражувањето открива кој има...

Која професија има најмногу секс -Архитекти, фризери, новинари… Истражувањето открива кој има најчесто сексуални односи, најмалку еднаш дневно

Истражувањето кое го спроведиле од Lelo UK се занимавало со поврзаноста помеѓу сексуалниот живот и изборот на професија, а резултатите покажале кои од професиите имаат најбогат, а кои најсиромашен сексуален живот.

Во истражувањето учествувале 2.000 мажи и жени, а резултатите покажале дека најмногу односи имаат фармерите. Дури 33 отсто од нив изјавиле дека најмналку имаат барем по еден сексуален однос дневно.

Веднаш зад нив се нашле архитектите, со 21 отсто, а на третото место на листата се наоѓаат фризерите со 17 отсто. На листата се наоѓаат и луѓе кои се вработени во маркетинг, потоа адвокати и наставници.

Луѓето кои по професија се новинари тврдат дека сексуален однос имаат еднаш месечно.

Не им е лесно ни на адвокатите кои докажале дека се луѓето кои најтешко можат да бидат задоволени и 27 отсто од нив признале дека глумат оргазаам секојпат кога имаат сексуален однос.

„Во внатрешноста на секоја професија постои одредена личнос, но важно е да се земе предвид дека постојат индивидуални разлики кои влијаат на човековата сексуалност. Секако, очекувавме дека ќе постојат некои трендови, односно количина активност кај фармерите за разлика од некој кој се занимава со канцелариска работа која влијае на физичката подготвеност, спермата и енергијата. Факторите на животниот стил кој нашата работа ни ги наметнува имаат големо влијание не само на сексуалниот живот туку и на квалитетот на нашите животи воопшто“ – објаснува Кејт Моли од Lelo UK.

точка

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...