4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаСветВо оваа држава никој не сака да работи во администрација (Видео)

Во оваа држава никој не сака да работи во администрација (Видео)

Група вработени во државните канцеларии во индискиот град Банда (Утар Прадеш) неодамна го привлекоа вниманието на јавноста откако на интернет се појави видео на кое се гледа како работат со кациги за возење мотоцикли .

Според изјавите на вработените причината зошто во канцелариите работат со кациги е во тоа што сакаат да спречат повреди на главите во случај да им пропадне покривот врз нив.

Фотографиите на вработените во одделот за електрична енергија кои работат во нивната канцеларија „Банда“ и носат големи моторциклистични кациги на главата, се раширија на социјалните мрежи откако ги објави индиската новинска агенција АНИ.

Вработените изјавиле дека пред неколку години ја пријавиле опасната состојба во зградата каде се наоѓа канцеларијата, но дека никој не сторил ништо за, па решиле да започнат да носат кациги.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...