11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаСветУбил бездомничка бидејќи му побарала пари за леб (ВИДЕО)

Убил бездомничка бидејќи му побарала пари за леб (ВИДЕО)

Маж во Бразил застрела бездомничка на улица откако му побарала пари за леб.

Убиството се случило сред бел ден, а го регистрирале безбедносните камери.

Зилда Енрике дос Сантос Леандро (31) од Рио де Жанеиро е убиена неколку секунди откако на улица запрела маж и од него барала пари за да купи леб.

Девојката одела на сред улица и се обидела да му привлече внимание на Адербала Рамос де Кастро. Тој прво ја игнорирал, додека девојката не му се приближила, по што Кастро извадил пиштол и ја убил.

Кастро е уапсен и се наоѓа во притвор.

Неговиот адвокат рекол дека тој се плашел дека девојката сака да го ограби.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...