19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветНема пари во медицината: Од докторка во pадиологија се префрлила во поpногpафски...

Нема пари во медицината: Од докторка во pадиологија се префрлила во поpногpафски води.

Силвија Сеж е Американка која поседува докторска факултетска диплома со која се вработила во одделот за радиологија во локалната болница во Канзас Сити.

Но, по извесно време, 35-годишна Сеж сфатила дека повеќе есап во животот ќе има ако прекине да се грижи за пациентите и замине во престолнината на американскиот шоубизнис, Лос Анџелес, за да работи како стенд ап комичарка.

По само неколку месеци повторно ја сменила кариерата и почнала да снима порно филмови. Сеж за медиумите раскажува дека си ја сака сегашната работа и за само неколку часа заработува по илјада долари. Нејзината одлука негативно влијаела на родителите.

„Најтешкиот проблем е што знам дека моето семејство не ја одобрува мојата кариера. Имам факултетско образование “, објаснува таа.

„Имав многу опции, но избрав секс. Им пречи на многу луѓе, вклучувајќи го и моето семејство. Посакувам моето семејство да се гордее со мене и да ме претставува како ќерка која работи во сексуалната индустрија, отколку на семејни собири да ме претставуваат како некоја друга. Горда сум на она што го работам“, самоуверено тврди таа.

Актерката вели дека нејзините родители првично биле остри противници на нејзината одлука, но со текот на времето омекнале.

„Татко ми има малку повеќе разбирање од мајка ми. Таа ја има својата религија. Тој разбира дека сум безбедна, среќна и носам добри одлуки. Не зборуваме за деталите. Во мојот живот повеќе нема ништо приватно. Јавноста може да види сè. Тоа е многу ослободувачко. Убаво е да се знае дека никој не може да ми ’спакува‘ нешто , затоа што јас самата направив да бидам позната во светот“.

Сеж вели дека нејзината работа во порно индустријата за неа отворила многу врати, и дека сега има свое шоу и ко-домаќин е на интернет подкаст за секс.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...