3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Забава Додека ние се радуваме на 13-та плата, осум годишно момче заработи 26...

Додека ние се радуваме на 13-та плата, осум годишно момче заработи 26 милиони долари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека ние се радуваме на 13-та плата, осум годишно момче заработи 26 милиони долари.

Списанието Форбс состави список на првите десет најплатени јутубери во 2019 година, со осумгодишниот Рајан Каји на прво место втора година по ред.

Каји го започнал својот канал кога имал само три години, кога започнал да ги отвора подароците и играчките што ги купувал и ги снимал сите со својата камера.

РЕКЛАМА

Сето ова еволуирало во мини-научни експерименти, кои тој ги снимил со камера, а набргу потоа потпишал договор со Никелодион и Хулу. Тој заработи 26 милиони долари оваа година, сместувајќи се на врвот на списокот на „Форбс“.

На второ место е каналот Џуд Прфект, кој заработи 20 милиони долари оваа година. Видеата за овој канал се снимени од пријателите Коби Патон, Кори Котон, Герет Хилберт, Коди Џонс и Тајлер Туни, кои играат разни спортски дисциплини и уриваат Гинисови рекорди.

Петгодишната Анастасија Раџинскаја е на третото место со заработка од 18 милиони долари и неколку договори со разни компании.

Каналот „Совети за шминка“ го води Џефри Стар, заработи 17 милиони оваа година, пласирајќи се на петтото место на списокот на „Форбс“, со тоа што Престон Армент е веднаш зад него со три милиони помалку заработка и канал кој прикажува разни игри.

PuddyPay порано беше најплатениот јутубер, но сега се наоѓа на седмото место на списокот со 13 милиони. Сепак, тој веројатно нема да биде на него следната година, бидејќи најави на почетокот на овој месец дека привремено ќе го напушти Јутјуб да се одмори.

Тој го дели седмото место со „Маркипејлер“, кој заработи иста сума пари.

Деветтото и десеттото место им припадна на DanTDM (12 милиони долари) и VanosGaming (11,5 милиони долари).