13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаЗабаваКоронавирусот доби и филм: Објавен е трејлерот за првиот филм снимен за...

Коронавирусот доби и филм: Објавен е трејлерот за првиот филм снимен за пандемијата на Ковид-19

бјавен е трејлерот за првиот филм снимен за пандемијата на коронавирусот. Режијата на овој филм е потпишана од Иранецот Мостафа Кошвари, кој живее во Канада.

Насловен едноставно само како „Корона“ и станува збор за психолошки филм. Филмот е снимен во лифт, каде една девојка од Кина која што е заразена со коронавирус, останува заглавена со уште седум други лица во истиот.

Режисерот за „ЊуЈорк Тајмс“ изјавил дека филмот допира до предрасудите, зборува за стравот и станува збор за студија на опшеството и моралните решенија.

Снимањето е направено за неколку дена во месец февруари со една екипа од само 25 луѓе.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...