7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветКорона ги зафати и животните - Тигар од зоолошка во Њујорк позитивен...

Корона ги зафати и животните – Тигар од зоолошка во Њујорк позитивен на Ковид-19

Еден тигар во зоолошка градина во Њујорк е позитивен на коронавирусот, а тоа е првиот потврден случај на заразено животно во САД и тигар во целиот свет. Американските медиуми пренесуваат дека станува збор за тигар на 4-годишна возраст кој подоцна заразил уште шест вакви животни со кои што бил во контакт во зоолошката градина. Како што пренесува „АП“, се претпоставува дека животното било во контакт со заразен работник во зоолошката во Бронкс кај кого било регистрирано присуство на Ковид-19.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...