Приведените од Сингелиќ на Фејсбук се пофалиле како вадат лежечки полицаец во полициски час

Вчера вечерта во Сингелиќ неколку стотина лица протестира поради приведени неколку лица кои не го почитувале полицискиот час кој што започна во 16 часот. На протестот присуствувал и градоначлникот на општината Борис Георгиевски кој дал ветување дека ќе ги извади од полиција со цел да ја смири тензичната состојба како и револтот на граѓаните.

Од МВР пак доцна вечерта информираа дека во скопската населба Сингелиќ толпа луѓе се собрала фрлајќи со камења на полицијата која апсела советник на СДСМ во Општина Гази Баба кој со уште неколку лица за време на полициски час ваделе лежечки полицаец поставен на патот.

При интервенцијата на полицијата се собрала поголема група на луѓе кои негодувале и се спротивставувале на апсењата.

На местото пристигнал градоначаналникот на Општината Борис Георгиевски. Откако ги привеле, поднесени се пријави по што се пуштени и состојбата e смирена, информира полицијата.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here