12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаСветБелград -Маж пронајден мртов во стан, неговиот син се хранел со неговото...

Белград -Маж пронајден мртов во стан, неговиот син се хранел со неговото тело

Како што информираат српските медиуми, син седум дена го јадел мртвиот татко во нивниот семеен стан во Белград ја шокираше цела Србија.Имено, белградската полиција после пријавата на станарите вчера пронашла распарчен труп на маж во стан во Белград.

Како што информираат српските медиуми, соседите неколку дена се обидувале да стапат во контакт со починатиот маж, затоа што во зградата се ширела неподнослива миризба која излегувала од станот.

Кога полицајците влегле во станот, го затекнале синот на покојниот, кој инаку се криел, во запуштено издание и делувал изгубено.

Набрзо се дознало дека мажот бил психички болен, па откако таткото починал, немал што да јаде и преживувал хранејќи се со местото од татко му.

Итно бил пренесен на инфективната клиника, каде ќе му бидат направени сите потребни тестови.

Телото на покојникот било испратено на Институтот за судска медицина, каде ќе биде утврдена точната причина за смртта.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...