19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаСветПознатиот фитнес-инфлуенсер не веруваше во корона а почина токму од неа на...

Познатиот фитнес-инфлуенсер не веруваше во корона а почина токму од неа на 33 годишна возраст !!

Познатиот фитнес-инфлуенсер од Украина, Дмитриј Стужук починал од коронавирус, само неколку недели откако на следбениците им рекол дека болеста не постои, пренесува Sky News.

Триесет и тригодишниот украинец бил заразен во Турција, од каде бил префрлен во болница во Украина. Тој останал таму вкупно осум дена, но потоа поради компликација со срцето бил итно пренесен во болница.

„Неговото срце не можеше да издржи. Тој беше во несвест долго време, лекарите се бореа за неговиот живот”, изјавила неговата поранешна сопруга Софија која ќе се грижи за нивните три деца.

Претходно додека беше во болница Стужук се жалеше на условите во болницата.

„Болницата е полна со луѓе, некои се сместени по ходниците, нема храна, нема вц хартија, нема прибор… Никој за такво нешто не ме предупреди. Состојбата во нашата земја заслужува посебен пост“, напиша тој.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...