19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЗабаваЉубителите на филмовите за возрасни разочарани: Pornhub ги отстрани скоро сите снимки

Љубителите на филмовите за возрасни разочарани: Pornhub ги отстрани скоро сите снимки

Платформата за возрасни се најде на низа критики во последните неколку недели откако New York Times објави текст во кој се спомнува дека на оваа популарна страница има видео снимки од малолетни лица, како и клипови со напади на деца.

Потоа, Pornhub најави подрастични мерки и до овој момент избриша над 10 милиони снимки. Со оглед на тоа што оваа страница до пред некој ден имаше 13,5 милиони снимки, сега остана на само 2,9 милиони.

Иако овој сајт содржи и професионални видео снимки, досега функционираше како YouTube платформа, на корисниците им дозволуваше да ги постават своите снимки и да заработуваат од нив. Таквите видеа претставуваа поголем дел од содржината на Pornhub.

„Јасно е дека се против Pornhub не само поради нашите правила и начинот на кој се однесуваме кон клиентите, туку и затоа што сме платформа за возрасни. Тоа се истите сили кои 50 години се обидуваа да ги демонизираат Playboy, Националната фондација за уметност, секс едукацијата, ЛГБТИ правата, правата за жените, дури и американското здружение на библиотеки. Денес, тоа се му случува на Pornhub“, истакнаа од компанијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...