22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветНе прекинуваат заканите: Каракачанов честита 8ми Март со карти на Голема Бугарија...

Не прекинуваат заканите: Каракачанов честита 8ми Март со карти на Голема Бугарија во која се наоѓа и Македонија

Красимир Каракачанов и празникот на жената го искористи за нова провокација кон нашата земја.

Тој на социјалните мрежи објави фотограгија на т.н голема Бугарија на која се наоѓа и територијата на Македонија.

– Традиции, семејство и чесност. Бугарија над се, напиша Каракачанов.

На оваа фотографија коментираа низа корисници на социјалните мрежи, меѓу кои и голем дел македонски граѓани. Оценуваат дека со ова Бугарија покажува дека има територијалните претензии кон други држави, вклучувајќи ја и Македонија.

https://www.facebook.com/KrasimirKarakachanovVMRO/photos/a.248862748459355/3999191073426485/?type=3

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...