25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет Не прекинуваат заканите: Каракачанов честита 8ми Март со карти на Голема Бугарија...

Не прекинуваат заканите: Каракачанов честита 8ми Март со карти на Голема Бугарија во која се наоѓа и Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Красимир Каракачанов и празникот на жената го искористи за нова провокација кон нашата земја.

Тој на социјалните мрежи објави фотограгија на т.н голема Бугарија на која се наоѓа и територијата на Македонија.

– Традиции, семејство и чесност. Бугарија над се, напиша Каракачанов.

РЕКЛАМА

На оваа фотографија коментираа низа корисници на социјалните мрежи, меѓу кои и голем дел македонски граѓани. Оценуваат дека со ова Бугарија покажува дека има територијалните претензии кон други држави, вклучувајќи ја и Македонија.

https://www.facebook.com/KrasimirKarakachanovVMRO/photos/a.248862748459355/3999191073426485/?type=3

 

- Реклами -