17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗдравје и убавинаТрагедија - Се удави голманот на Ракометниот Клуб Охрид -Никола Даниловски

Трагедија – Се удави голманот на Ракометниот Клуб Охрид -Никола Даниловски

Денеска голманот на ракометниот клуб Охрид и воедно репрезентативец на Македонија Никола Даниловски (26) се удавил под неразјаснети околности.

Голманот исчезнал околу 09.00 часот после тренингот на неговата екипа, а во текот на утринските часови во водите на Охридското езеро било пронајдено неговото безживотно тело.

Како што информиаат од охридската полиција немало траги од насилство. Се водел како исчезнат од синоќа, а по него интензивно трагале полицијата, соиграчите и блиските пријатели.

Поради трагичната смрт на овој голман, одложен е вечерашниот натпревар од Суперлигата помеѓу Охрид и Струга. Претходно настапуваше уште за екипите на Металург и Е. Пелистер.

Овој чувар на мрежата ги помина сите младински репрезентативни категории, воедно се наоѓаше на поширокиот список на репрезентативци на сениорската репрезентација кај Данило Брестовац и Кирил Лазаров.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...