10.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаСветСо пола кило леб, мајонез, салама и домати Вучиќ гради патишта по...

Со пола кило леб, мајонез, салама и домати Вучиќ гради патишта по Србија

Најдобар појадок. Половина килограм леб за секого, мајонез, мортадела и домати. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на официјалниот Инстаграм профил за иднината на Србија рече дека е подготвен да посети нови градилишта во Источна Србија.

Вучиќ е фотографиран како на гепекот од автомобилот се подготвува за појадок заедно со мајсторите.

Тоа е нов дел од пи-ар кампањата на Вучиќ, кој се повеќе ги користи и е активен на социјалните мрежи. Цело лето тој со автомобил или со хеликоптер крстари низ Србија и си тера кампања пред предвремените парламентарни и редовните претседателски избори идната година.

Извор: Во Центар

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...