19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: Пелистер отсекогаш бил совршено место за рекреација на битолчани но денес...

Кондовски: Пелистер отсекогаш бил совршено место за рекреација на битолчани но денес тоа е надополнето со многу возбудлива енергија благодарение на деветтото издание на PELISTER DOWNHILL CUP, со учесници од цел Балкан

Пелистер отсекогаш бил совршено место за рекреација на битолчани, но денес тоа е надополнето со многу возбудлива енергија благодарение на деветтото издание на PELISTER DOWNHILL CUP, со учесници од цел Балкан!
Задоволство ми беше да бидам дел од таа енергија! На организаторите, Extreme bike team Bitola, им честитам на организацијата и креативноста!

На денешната средба со нив, разговаравме за важноста од одржување на традицијата и брендот на оваа престижна спортска манифестација, но исто така и за потребата од уредување на нови велосипедски патеки во месноста Смолево.

Нови простори за авантуристички ектремен велосипедизам, за уште многу енергија за сите вљубеници на овој спорт во Битола!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...