19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЈанко: Пописот завршил а дома никој не дојде, ниту пак ливче имаше...

Јанко: Пописот завршил а дома никој не дојде, ниту пак ливче имаше оставено !!

Водителот Јанко како и многумина други Македонци останаа непопишани.
.
.Живеам во Скопје, улица Јордан Мијалков, општина Центар. За време на пописот никој, ниедн попишувач ниту дојде, ниту помина ниту остави белешка каде да го побараме за да се попишеме, јас и семејството! Строг центар на градот. Зборувај ми за успешен попис? Убеди ме дека е реален?
Напиша Јанко на социјалната мрежа Твитер.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...