19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаИлиевски доби поддршка од Наумче Мојсоски, ветуваат греење за спортистите.

Илиевски доби поддршка од Наумче Мојсоски, ветуваат греење за спортистите.

Престедателот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсоски се обрати на мини митинг пред кумановци и потенцираше дека СДСМ е најдоброто за Куманово.

“Владата вложи многу во Куманово, сите министри, особено Спасовски обезбеди огромни средства за безброј спортски игралишта во Куманово, преку соработка со Агенција за млади и спорт.”

Тој истакна дека согласно програмата на Илиевски за 2022 година во Куманово ќе се спроведе греење и изолација со цел подобри услови за спортистите.

“Знам дека со Илиевски ќе се направи уште повеќе и затоа ве повикувам да го заокружите бројот 12 за Најдобрата програма, најдобриот градоначалник Илиевски и најдобрата советничка листа од СДСМ”, заврши Мојсоски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...