4.4 C
Ohrid
сабота, декември 9, 2023
ПочетнаМакедонијаУапсен охриѓанец, превезувал повеќе дрва отколку што пријавил дека носи..

Уапсен охриѓанец, превезувал повеќе дрва отколку што пријавил дека носи..

На 27.12.2021 околу 14.00 часот на ул.„Радојца Новичиќ“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид и Шумската полиција извршиле контрола на товарно возило „там“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.Л.(47) од охридското село Косел.

-СЀ ШТО ВЕ ИНТЕРЕСИРА ДОБИВАТЕ СО ЕДЕН КЛИК –
Притоа, било констатирано дека превезувал повеќе огревно дрво отколку што било внесено во транспортната документација. Возилото и дрвната маса биле одземени и предадени на Шумското стопанство „Галичица“. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...