9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаВо Идризово почина Реџаил Ќерими, осуден на доживотен затвор во случајот „Алфа“

Во Идризово почина Реџаил Ќерими, осуден на доживотен затвор во случајот „Алфа“

Засега не се познати околностите на смртта, но според неофицијални извори, Ќерими починал како последица на мозочен удар. Истите извори велат дека Ќерими бил пронајден без свест во затворската бања, додека починал при транспортот во болница.

Членовите на семејството неколку часа не можеле да го најдат мртвото тело на Ќерими, а веста за неговата смрт ја потврди братот на Реџаил, Џетула Ќерими. Информацијата ја потврдија и други лица од ќелијата.

Телото на починатиот ќе биде вратено во затворот Идризово, а членовите на семејството очекуваат да го примат телото во утринските часови.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...