Во Идризово почина Реџаил Ќерими, осуден на доживотен затвор во случајот „Алфа“

Засега не се познати околностите на смртта, но според неофицијални извори, Ќерими починал како последица на мозочен удар. Истите извори велат дека Ќерими бил пронајден без свест во затворската бања, додека починал при транспортот во болница.

Членовите на семејството неколку часа не можеле да го најдат мртвото тело на Ќерими, а веста за неговата смрт ја потврди братот на Реџаил, Џетула Ќерими. Информацијата ја потврдија и други лица од ќелијата.

Телото на починатиот ќе биде вратено во затворот Идризово, а членовите на семејството очекуваат да го примат телото во утринските часови.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here