22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВесна Бејби: Кога ја видов сметката за струја од 18.000 денари сакав...

Весна Бејби: Кога ја видов сметката за струја од 18.000 денари сакав да се фрлам во Вардар.

Со оглед на тоа што многу граѓани деновиве реагираа на екстремно покачените цени за струја, во исти кош се најде и популарната актерка и Тв водителка Весна Бејби.

„Слушам се жалите поради сметките за струја. Да ви кажам, мене едната ми е 14 000 денари, другата 18 000 денари. Знаете кога ќе им ги вадам јас сметките другпат од вода? Кога јас ќе се фрлам во Вардар, па нека ме вадат ЕВН оттаму. Навистина се ненормални“ вели Петрушевска.

Шокирана од висината на нејзините сметки, таа вели дека „човек не знае што да прави кога ќе ги види тие сметки“.

„На крај мора да платиш. Рекетари едни“ додава на крајот Петрушевска.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...