Струмички карневал: Градоначалникот Костадин Костадинов стана гроф

Во Струмица се одржува познатиот традиционален карневал, по пауза од две години. Многу креации, шаренило од бои, уникатните струмичани уште еднаш покажаа дека ги бива за забава.

И градоначалникот Костадин Костадинов во духот на традицијата на струмичани се прошета како гроф заедно со својата грофица, сопругата Марија.

Тој сподели неколку фотографии за да ја долови атмосферата на својот град.

„Богатство од креации, шаренило од бои, уникатни и свои, струмичани уште еднаш докажаа дека се вистински мајстори за забава под маски. Прекрасните маски кои му даваат посебна убавина на вечерашниот маскенбал во хотелот ,,Сириус”, а подготвувани со многу труд и љубов, најавуваат уште едно прекрасно издание на нашиот Струмички карневал. Од срце за мојата карневалска Струмица“, вели Костадинов.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here