18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаЗабаваСтрумички карневал: Градоначалникот Костадин Костадинов стана гроф

Струмички карневал: Градоначалникот Костадин Костадинов стана гроф

Во Струмица се одржува познатиот традиционален карневал, по пауза од две години. Многу креации, шаренило од бои, уникатните струмичани уште еднаш покажаа дека ги бива за забава.

И градоначалникот Костадин Костадинов во духот на традицијата на струмичани се прошета како гроф заедно со својата грофица, сопругата Марија.

Тој сподели неколку фотографии за да ја долови атмосферата на својот град.

„Богатство од креации, шаренило од бои, уникатни и свои, струмичани уште еднаш докажаа дека се вистински мајстори за забава под маски. Прекрасните маски кои му даваат посебна убавина на вечерашниот маскенбал во хотелот ,,Сириус”, а подготвувани со многу труд и љубов, најавуваат уште едно прекрасно издание на нашиот Струмички карневал. Од срце за мојата карневалска Струмица“, вели Костадинов.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...