Охриѓанец се обидел физички да се пресмета со полицијата откако удрил во електричен столб.

На 03.04.2022 година околу 05 часот во СВР Охрид приведен е Ф.К. од Охрид.

Тој, претходно на кружна крстосница помеѓу булеварите „Туристичка“ и „Јане Сандански“ во Охрид, со патнички автмобил „Фиат Панда“ со охридски регистарски ознаки, удрил во електричен столб и во заштитната ограда по што, физички им се спротивставил на полициски службеници кои преземале службени дејствија. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here