18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЦрногорски пратеник ни изрази сочувство: Почивај во мир Македонијо, идна Јужна Бугарија

Црногорски пратеник ни изрази сочувство: Почивај во мир Македонијо, идна Јужна Бугарија

Македонија се согласи да исчезне и да влезе во ЕУ како Јужна Бугарија!!!

Ова е ставот на црногорскиот пратеник Небојша Медојевиќ за последните настани на релација Скопје – Брисел – Софија.

,,За политичките елити во Македонија, лажното ветување за членство во ЕУ е поважно од националниот идентитет. Никогаш нема да влезете во ЕУ, а се што имаше продадовте!!

РИП Македонија”, пишува Медојевиќ кој е пратеник и лидер на Движењето за промени кое настана од организации на невладини активисти во Цена Гора.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...