26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаОК-ВМРО -ДПМНЕ ДЕБРЦА ги израдува дечињата со новогдишни пакетчиња

ОК-ВМРО -ДПМНЕ ДЕБРЦА ги израдува дечињата со новогдишни пакетчиња

ОК-ВМРО -ДПМНЕ ДЕБРЦА посебно е задоволството кога радоста ја споделуваме заедно.
Нека Новата 2023 год. Не научи како да се сакаме ,почитуваме и живееме во слога ,да си подадеме рака еден на друг , да живееме еднакво во општеството без никакви поделби. со многу здравје љубов и срекја ви ја честитам НОВАТА 2023 година на сите граѓани во Општина Дебрца !

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...