28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаМиа Костова за 24 часа собра 18.000 евра за лекување на момче...

Миа Костова за 24 часа собра 18.000 евра за лекување на момче од Скопје

Познатата инфлуенсерка Миа Костова за еден ден собра 18.000 евра за лекување на момче од скопски Центар.
Дечки, поместивме граници со желба за Никола да биде добар и да се опорави што побрзо. Над 200 мали бизниси донираа производи и услуги и над 200 луѓе донираа за Никола.

Мене ќе ми требаат едно три дена рехабилитација после оваа возбуда и среќа што за 24 часа ги собравме потребните средства за Никола! Оваа е последната донација која сака да остане анонимна и со тоа собравме околу 18.000 евра!

Вие сте сѐ на светот!

Благодарност до двете девојки за донациите и до сите 250 мали бизниси кои несебично се дадоа во целата приказна и крајно, фала на сите вас што неуморно бевте тука за Никола!

Со убави вести се гледаме наскоро!

Крај 🙏🏻

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанецот на малолетните деца им направил коктел со таблети, па откако паднале во бесознание ги оставил така..

Алкохол во комбинација со антидепресиви. Тоа е коктелот кој четириесетгодишниот скопјанец им го дал на четирите деца кои престојувале во неговиот дом. Обвинителството попладнево...

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...