30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаСлобода наместо доживотен затвор за осудените за убиството кај Смилковското Езеро, очекуваат...

Слобода наместо доживотен затвор за осудените за убиството кај Смилковското Езеро, очекуваат адвокатите од Врховен

Без исказот од заштитениот сведок, пресудата за „Монструм“ не може да опстане, тврди адвокатот Асмир Алиспаиќ, бранител во случајот за убиството на младите момчиња кај Смилковското Езеро. Тој бара Врховниот суд да изрече ослободителна пресуда за лицата што се осудени дека го извршиле крвавиот масакр за празникот Велигден. Укажуваше и на незаконски постапувања во текот на постапката, која се водеше во Кривичен, а потоа и во Апелација.

МакФакс

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...