18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаОВР Дебар поднесе кривична пријава за двајца родители- Ги користеле нивните малолетни...

ОВР Дебар поднесе кривична пријава за двајца родители- Ги користеле нивните малолетни деца за питачење !!!!

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против С.Р.(28) од Скопје и В.И.(22) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „запуштање и малтретирање дете“ и „злоупотреба на лични податоци“. Тие ја запоставиле својата должност за грижа и воспитување и ги запуштиле своите малолетни деца кои, на 24.11.2023 година, на улицата „1 мај“ во Дебар, биле затекнати при питачење.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...