11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридГоце Мојсоски-нов Македонски шампион во средна категорија.

Гоце Мојсоски-нов Македонски шампион во средна категорија.

Охридскиот боди билдер Гоце Мојсоски ја одбрани титулата во средна категорија до 80 килограми, откако триумфираше во Купот на Македонија кој се одржа во саботата во Спортската сала „Расадник“ во Скопје.

Мојсоски со искачувањето на првото место од пиедесталот ја потврди добрата форма и доминацијата во својата категорија. Претходно, охриѓанецот влезе во финалето на Гран при турнирот во шведскиот град Малме и заврши на петтата позиција..

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...