Гоце Мојсоски-нов Македонски шампион во средна категорија.

Охридскиот боди билдер Гоце Мојсоски ја одбрани титулата во средна категорија до 80 килограми, откако триумфираше во Купот на Македонија кој се одржа во саботата во Спортската сала „Расадник“ во Скопје.

Мојсоски со искачувањето на првото место од пиедесталот ја потврди добрата форма и доминацијата во својата категорија. Претходно, охриѓанецот влезе во финалето на Гран при турнирот во шведскиот град Малме и заврши на петтата позиција..

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here