9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваМилка бара 30 дегустатори!

Милка бара 30 дегустатори!

30 избрани кандидати ќе имаат можност први да ја вкусат новата Милка чоколада

Чоколадото, со одличниот вкус (а со тоа и многуте задоволства што ги нуди), има голем број придобивки за нашето здравје, особено ако е со висок процент на какао. Го сакаме во сите негови форми и вкусови, со најразлични додатоци како бисквити, овошје, а во последно време има се повеќе и повеќе додатоци кои се комбинираат со чоколадото. На пример, сол, крекери, пиперки, чили… и мора да бидеме искрени, на никој нема да му биде лошо да живее во чоколадна куќа. И бидејќи малку потешко можеме да ја исполниме оваа желба, можеби вашата втора желба е да бидете професионален дегустатор на чоколадо?

Ако одговорот е да, ова е вашата одлична можност. Имено, Милка Хрватска има отворен конкурс на кој се бара дегустатор на чоколадо!

Значи, доаѓа нов вкус на млечно чоколадо, а вие како дегустатор ќе имате шанса да го пробате први. Правилата на конкурсот се многу едноставни: кандидатите треба да објават фотографија или видео од својата омилена чоколада на својот профил на Инстаграм, притоа објаснувајќи зошто баш тие треба да бидат дегустатори. Се разбира, кандидатите се охрабрени да бидат оригинални.

На секој од 30-те избрани кандидати ќе му бидат доделени 2 награди: покана за две лица за настанот: Јас сум дегустатор на Милка во Загреб и сладок пакет со пазарна вредност од 297.73 куни.

Вистински предизвик за љубителите на чоколадото!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...