24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаЗабаваРаботи од детството кои никогаш нема да се заборават

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Детството е период во кој живееме безгрижно и слободно. Време во кое сме искрени, нема лаги и интриги и со останатите деца имаме искрен однос. Како растеме, така добиваме слика за реалноста која нè менува и на која секогаш се прилагодуваме.

Сепак детството е период кој никогаш не се заборава и на кој вечно се навраќаме, сеќавајќи се на сите работи кои сме ги правеле тогаш. Ова се еден мал дел од работите кои сигурно ги паметат оние кои биле деца во 80-тите и 90-тите, а доколку е така, тогаш сигурно имале убаво детство.

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Албуми со самолепливи сликички

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Детска пошта

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Одлични детски филмови (Сам дома, Бетовен, Ричи Рич)

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Забавни сериски филмови

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Интересни цртани филмови

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Култни видеоигри

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Џамлии

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Тетрис

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Не лути се човече

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Првата конзола Нинтендо (Nintendo Entertainment System)

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Чипи-чан

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Пластични зелени војничиња

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Аудио касети

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Патики што светкаат

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Карти Меџик и Покемон

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Маички „Bad+Mad“

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Циркусот Медрано

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Крадење од црешата на комшијата

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Бонбони Пез

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Играње Плочка

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Кофичка, гребло, сито и лопатка за на плажа

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Виткање на книгите во украсна хартија на почеток на школската година

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...