21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Забава Игор Џамбазов со нова песна: ''И Племето И Семето'' (ВИДЕО)

Игор Џамбазов со нова песна: ”И Племето И Семето” (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Koнечнo, во етерот излезе новата песна на шоуменот Игор Џамбазов. Има многу интересен наслов „И племето и семето“. Џамбазов е познат по фантастичните текстови и пораките кои ги испраќа преку своите песни, а тоа всушност е најдоброто во една песна- да допре и да се слушне пораката.

РЕКЛАМА
- Реклами -