15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветПреку ден проси и лаже дека и е болно бебето, а потоа...

Преку ден проси и лаже дека и е болно бебето, а потоа оди во казинo (Видео)

За човек да застане и да проси треба да има мака, односно да нема пари да живее во денешново општество од социјална помош да не може да ги подмирува сметките ниту пак да купи храна или облека за своите деца. Срамот е голем но оваа ромка и нема баш срам, таа е како створена за тоа. Токму оваа мајка на ова видео која пита преку ден и се моли за помош, заработените пари ги троши во казино. На оваа жена неколку пати и било понудено работа а таа ја одбила работата, велејќи дека платите се мали и дека е дискриминиана од опшеството бидеќи е ромка.

Но за жал некој и стварно да има мака, поради ваквите случаеви ќе има погрешно мислење и нема да му помогне на вистинскиот-вистинската.

Погледнете за што станува збор:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...