18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Преку ден проси и лаже дека и е болно бебето, а потоа...

Преку ден проси и лаже дека и е болно бебето, а потоа оди во казинo (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

За човек да застане и да проси треба да има мака, односно да нема пари да живее во денешново општество од социјална помош да не може да ги подмирува сметките ниту пак да купи храна или облека за своите деца. Срамот е голем но оваа ромка и нема баш срам, таа е како створена за тоа. Токму оваа мајка на ова видео која пита преку ден и се моли за помош, заработените пари ги троши во казино. На оваа жена неколку пати и било понудено работа а таа ја одбила работата, велејќи дека платите се мали и дека е дискриминиана од опшеството бидеќи е ромка.

Но за жал некој и стварно да има мака, поради ваквите случаеви ќе има погрешно мислење и нема да му помогне на вистинскиот-вистинската.

Погледнете за што станува збор:

РЕКЛАМА

- Реклами -