27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Свет ''Претседателот на Белорусија е за частење''-Си фатил девојка 43 години помлада од...

”Претседателот на Белорусија е за частење”-Си фатил девојка 43 години помлада од него, која го сакала од срце.

Translate (Eng):[gtranslate]

65-годишниот претседател на Белорусија, Александар Лукашенко е во љубовна врска со 22- годишната Марија Василевиќ. Ова вест беше топ тема во светските таблоиди по изборите во државата. Но, и покрај големата разлика во години, дури 43, во последно време двојката често се појавува на јавни настани.

Инаку, иако нема никакво претходно политичко искуство Марија влезе и во политиката и стана најмладата пратеничка во парламентот на оваа земја. Таа претходно, во мај во 2018 година беше прогласена за Mис на Белорусија.

РЕКЛАМА
- Реклами -